10 خودروی برتر 2014

242657 637


به راحتی می توان زانوها را خم کرد و از یک سفر طولانی مدت با این خودروی کوچک پنج سرنشینه لذت برد، آن هم در حالی که در مقایسه با دیگر خودروها پول چندان زیادی پرداخت نکرده ایم. استایل درون کابین ستایش برانگیز است و می توان گزینه های اختیاری متعددی را نیز به آن اضافه کرد. برای نمونه می توان جعبه دنده CVT را به جای جعبه دنده پنج سرعته دستی انتخاب کرد. مصرف سوخت نسبتا ناچیز ورسانوت آن را در صدر جدول مصرف سوخت خودروهای کوچک قرار می دهدو بار دیگر شما را از لحاظ اقتصادی حمایت می کند.

3- عملکرد - CHEV ROLET CORVET TESTINGRAY

قیمت 51995 دلار

این خودروی خوش ساخت که یک سوپر اسپورت نصف قیمت به حساب می آید می توانست عنوان با ارزش ترین خودرویلیست را به خود اختصاص دهد، چرا که با همه گزینه هایی که ارائه می کند کمتر از 61000 دلار قیمت دارد.این خودرو شانه به شانه بسیاری از سوپراسپورت های برتر دنیا قرار گرفته و حتی بعضی از آنها را پشت سر گذاشته اما ترجیحا در مقوله عملکرد برنده اعلام شده است.

242658 302


سرعت تمام جوانب طراحی خارجی استینگری را تحت تاثیر قرار داده است. برای مثال کلیدهای کنترل و نمایشگر دیجیتال جنرال موتورز در درون کابین برای دستیابی به سرعت بالاتر تعبیه شده اند. تمام دریچه های هوای روی بدنه هم به تنفس خودرو کمک می کنند، درگ را کاهش می دهندو در نتیجه افزایش سرعت را آسان می کنند.

در مجموع طراحی خارجی کروت هر کسی را خیره می کند ولی رانندگی با آن زبان را بند نمی آورد عملکرد بی مانند آن در شتاب گیری، ترمز با گریپ عالی خلاصه نمی شود بلکه به احساس بی نظیری که در هر کیلومتر در ساعت سرعت آن وجوددارد، مربوط می شود.

شتاب گیری تاثیرگذار صفر تا صد کیلومتر بر ساعت استینگری 3.8 ثانیه به طول می انجامد؛ در حالی که ساخت یک خودروی قابل پیش بینی، پاسخگو، قابل دسترس و قابل استفاده برای اکثریت مردم از مبتدی تا پیشرفته کار به خصوصی است. استینگری قابلیت کسب عنوان برترین سوپراسپورت دنیا را نیز دارد.

عملکرد روان و حیرت انگیز استینگری در پیچ ها تا حد زیادی مدیون گزینه اختیاری دیفرانسیل لغزش محدود عقب است، یک پک کلاچ رایانه ای به طور مداوم میزان قفل شدن چرخ های عقب را تنظیم می کند باز ماندن آنها در معابر تنگ و باریک هندلینگ را ارتقا می دهد و بسته بودن آنها در پیچ های سریع و طولانی تعادل خودرو را حفظ می کند.

4- DODGE RAM HEAVY DUTY

قیمت: 44240-30695 دلار

242659 514


پیکاپ های نیرومند مدرن از عهده دشوارترین وظایف برمی آیند؛ اما این قابلیت افراطی معمولا هندلینگ و کیفیت سواری آنها را بر هم می زند و سبب تلوتلو خوردن آنها در سطوح ناهموار می شود. پیکاب Ram Heavy Duty 2014 با کنار گذاشتن کمک فنرهای قدیمی و روی آوردن به سیستم تعلیق پیچیده خود بر این مشکل فائق آمده است. سواری که رم جدید ارائه می کند. بهتر از هر پیک آپ سنگین وزن دیگر است. برآمدگی ها و گودال های بزرگ دیگر سد راه آن نیستند و تعادل آن را بر هم نمی زنند.

242660 474


یک گزینه موتور جدید 420 بخاری 6.4 لیتری، هشت سیلندر و V شکل نیز برای رم در نظر گرفته شده است. وانت های سری 3500 برای بهبود سواری از کمک فنرهای بادی سود می جویند. هنگامی که موتور توربودیزلی «کومینز» که 1152 نیوتن متر گشتاور تولیدمی کند به این وانت جفت می شود به قدرت یدک یک تریلر 829997 کیلوگرمی دست می یابد. این توانایی بین کامیون های پیک آپ حاضر بی نظیر است.

242661 530


5- لوکس - LEXUSIS

قیمت: 42610-36860 دلار

242662 720


هر خودروی لکسوس به راحتی، خوش ساختی و کیفیت معروف است اما این مدل ویژگی های خوب برند را به اوج رسانده است. خصوصیت جدید IS روح سدان اسپورت تزریق شده به شاسی آن است. در این کلاس که زمانی تحت تسلط آلمان ها قرار داشت اکنون لکسوس به کمپانی پیشرو تبدیل شده و به عملکردی ورای تصور دست یافته است. استعداد فوق العاده این کمپانی ژاپنی انکارناپذیر است.

242663 733


انتخاب پکیج اسپورت F که در IS250، 204 اسب بخاری و IS350، 306 اسب بخاری موجود است. هیجان یک سواری کاملا اسپورت را به ارمغان می آورد. مدل IS پیش تر در رقابت با خودروهای بنام بسیاری مانند ب ام و پیروز میدان بوده است. لکسوس درنوآوری دردرون کابین هم موفق بوده است. در مدل های اسپورت F روش جدیدی برای تزریق فوم به روکش صندلی ها ابداع شده است، بنابراین صندلی ها از نرمی رویایی و قابل توجهی بهره مند هستند. IS تقریبا 37000 دلار قیمت دارد؛ پس مجهزترین سدان لوکس تقریبا خوش قیمت است.

6- مصرف سوخت - CHEVROLET CRUZE

قیمت: 25695 دلار

242664 678


شورلت کروز دیزل، نخستین خودروی دیزلی جنرال موتورز در بیش از دو دهه اخیر، کم مصرف ترین و کارآمدترین خودرویغیرهیبریدی در بازار است. مصرف سوخت آن 8.7لیتر در شهر و 5 لیتر در 100کیلومتر بزرگراه است. کروز همچنین تنها سدان دیزلی است که سه کمپانی بزرگ فورد، جنرال موتورز و کرایسلر ارائه کرده است.

برای مطابقت با استانداردهای تولید گازهای آلاینده ایالات آمریکا، جنرال موتورز موتور دیزلی اروپایی مجهز به توربوشارژر خود را که دو لیتری بود و قادر به تولید قدرت 151 اسب بخار و کشتاور قابل توجه 380 نیوتن متر است، اصلاح کرد. برای قطع هرگونه سروصدای بیش از حد موتور هم تنظیمات صدا خفه کن «بیوک ورانو» دوباره بازبینی شد.

242665 200


کروز دیزل در مقایسه با یک مدل بنزینی با تجهیزات مشابه، 2390 دلار بیشتر قیمت دارد ولی در مقابل یک مدل الکتریکی یا هیبریدی تفاوت قیمت آن جبران می شود. شورلت با طرح خدمات دو سال رایگان برای جایگزینی دیزل مایع، تعویض روغن و چرخ ها امکانات کروز را تکمیل می کند. با این حساب، کروز دیزل نه تنها بهترین مدل خط تولید کروز است بلکه بهترین پیشنهاد دیزلی در سمت غربی اقیانوس اطلس است.

7- نوآوری های فنی - MERCEDES BENZ S-CLASS

قیمت: 93825 دلار

242666 594


سیستم های کمک راننده مرسدس آنقدر بیشمار هستند که نمی توان همه آنها را یکجا نام برد اما باید گفت که یک شبکه قوی از رادارها، دوربین ها و سنسورهای فراصوتی مرسدس بنز کلاس اس را به پیچیده ترین و به گفته بسیاری امن ترین خودروی در دسترس تبدیل کرده است. ویژگی های جدید مانند کنترل مجیک بدنه که یک دوربین استریو را به کار می گیرد تا دست اندازهای پیش رو را پیش بینی کند و سیستم تعلیق را با وضعیت پیش رو تطبیق دهد، یادآور آن است که در خودروهای مدرن نرم افزارها هم به اندازه کمک فنرها نقش موثری دارند.

اس کلاس 2014 همچنین نخستین خودرویی است که از لامپ های تکی چشم می پوشد و از 486 عدد لامپ ال ای دی در داخل و خارج خودرو استفاده می کند. 56 عدد از این لامپ ها در چراغ های جلوی آن به کار گرفته شده اند که به طور خودکار روشنایی و شکل پرتوها را تنظیم می کنند. باقی چراغ ها در لامپ های عقب و درون کابین قرار گرفته اند. درونکابین یک دکمه روی کنسول مرکزی جاسازی شده که راننده میتواند از آن برای تغییر رنگ نور محیط استفاده کند. یک صفحه نمایش ال سی دی سایز آیمکس پشت فرمان کشیده شده و نقش نمایشگرهای اطلاعات مرسوم را ایفا می کند.

در همین قسمت نمایشگر دید در شب نصب شده که هنگام شب راننده را از حضور عابران پیاده و حیوانات در جاده مطلع می کند. با این اوصاف مرسدس چند قدم به آینده صنعت خودروسازی نزدیکتر است.

242667 510


از نگاه مرسدس

- کنترل مجیک بدنه با استفاده از دوربین استریو برای اسکن سطوح جاده؛ اس کلاس می تواند به این ترتیب از پیش با سطح جاده هماهنگ شود و سیستم تعلیق خود را آماده کند تا قسمت عمده حرکات اضافی بدنه را تا سرعت 130 کیلومتر بر ساعت از بین ببرد.

- تشخیص عابر پیاده؛ اس کلاس قادر است با استفاده از ترکیبی از رادارها و دوربین استریو وسایل نقلیه و عابران پیاده را تشخیص دهد و حتی به عملیات توقف هم کمک کند؛ بدین صورت که اگر راننده به اندازه کافی یا اصلا ترمز نکرده باشد به طور خودکار ترمز کند.

- فرمان کمکی؛ اس کلاس تا سرعت 199 کیلومتر بر ساعت دوربین استریو را به کار می گیرد و خطوط جاده را بازخوانی می کند. در صورت انحراف از خط، فرمان دهی الکتریکی کمکی خودرو را بین خطوط جای می دهد.

8- عملکرد - JAGUARF-TYPE

قیمت: 92895 دلار - 69895 دلار

242668 213


جاگوار تایپ F که با آوای افسانه ای خروجی اگزوزش در هر خیابان همه را به خود خیره می کندن طراحی تکرارناپذیری دارد. انگار طراحی تهاجمی بخش جلوی آن برای آسفالت کف خیابان خط و نشان می کشد، در حالی که بخش عقب بدنه بزرگ و عریض است و با چراغ های متمایز جذابتر به نظر می رسد. تایپ F نخستین خودروی رودستر کمپانی جاگوار بعد از مدل پرابهت تایپ E است. مهمترین نکته در مورد طراحی این مدل هماهنگی چشم نواز عناصر آن است به هیچ وجه نمی توان ایرادی در طراحی منسجم آن پیدا کرد.

دو خط روی کاپوت زیبایی خاصی به طراحی جلو بخشیده اند. در دو طرف جلو پنجره نیز خروجی های هوا با طراحی الهام گیری شده از آبشش های کوسه کشیده شده اند. خط محیطی جلوپنجره کمی خمیده است و در حالت سکون هم حس تحرک را القا می کند خطوط اصلی طراحی با ظرافت از قسمت جلو آغاز می شوند و بالای سپر جلو که با نحوه طراحی چراغ های جلو بیشتر جلب توجه می کند، کشیده می شوند. سپس به درها و از آنجا به سمت عقب می روندو به آرامی ناپدید می شوند. چراغ های جلو به صورت عمودی و نه افقی طراحی شده اند و چشم را به طور طبیعی به چین های بالا گلگیر هدایت می کنند. نوع طراحی سطوح همچنین نور را به گونه ای انعکاس می دهد که حس سرعت را به خودرو القا می کند.

242669 174


همه عناصر بدنه در جهت ایجاد هیجان بیشتر طراحی شده اند و یک پکیج دیدنی بدون کوچکترین عنصر غیرضروری و آرایش اضافی را به وجود آورده اند. هر خط یک آغاز، یک مسیر مشخص و یک نقطه پایان دارد. مدل های V6، V6S و V8S، 340، 380 و 495 اسب بخار قدرت دارند.

9- کارایی و تطبیق پذیری - JEE CHEROKEE

قیمت: 28990 دلار - 23990 دلار

242670 568


نام جیپ، تداعی گر کارایی و تطبیق پذیری بالاست و چروکی بهتر از جیپ دیگری آمیزه ای از توانایی های آف رود، عملکرد درون جاده ای و امکانات مناسب برای خانواده ها را ارائه می کند. در این میان چروکی جدید متنوع ترین تجهیزات ممکن را دارد. در یک طرف یک مدل چهار سیلندر دیفرانسیل جلو قرار دارد که هندلینگ نسبتا بالا، مصرف سوخت 13.18 کیلومتر با هر لیتر در بزرگراه که مدیون جعبه دنده 9 سرعته اتوماتیک آن است و فضای کافی پشت صندلی های جلودار.

بهتر از همه آنکه صندلی مسافر جلو کاملا تخت می شود و یک قفسه کتاب دو متری می تواند در داخل کابین جای بگیرد. از طرف دیگر گزینه های اختیاری مدل شکست ناپذیر Trailhawk را به وجود می آورند که یک آف رود به تمام معنی است.

242671 240


از آنجا که چروکی بر پایه یک پلت فورم کراس اوردیفرانسیل جلو ساخته شده است، سیستم چهار چرخ محرک دو سرعته یک سیستم کاهش دنده نوآورانه را در هر اکسل به کار می گیرد که نقش جعبه دنده مرکزی سنتی را ایفا می کند. برای ارئه یک عملکرد آف رود واقعا برجسته یک دیفرانسیل عقب قفل الکترونیکی وجود دارد که Trailhawk را یک سر و گردن بالاتر از مدل معروف Rubicon قرار می دهد.

اگر بنا به یدک کشی باشد، چروکی V6 با قدرت 271 اسب بخار و گشتاور 324 نیوتن متر قادر است تا 2041 کیلوگرم را جابجا کند. قابلیت های چروکی جدید در کابین آن هم برقرار است. در بخش بار لوازم جانبی جالبی مانند یک یخچال جمع و جور کیفی و یک قفس سنگ تاشو روبرو می شویم. چروکی جدید هوشمندانه، کم مصرف، فوق العاده تطبیق پذیر و کارآمد است و در یک کلام یک جیپ واقعی است.

10- هندلینگ - FORD FIESTA ST

قیمت: 22195 دلار

242672 372


فورد فیستا st حاصل یک دستور پخت برای رسیدن به لذت رانندگی است. مواد لازم برای این دستور پخت را یک خودروی کوچک، یک موتور جذاب و یک سیستم تعلیق اسپورت تشکیل می دهند. مدل های Focus فورد و جی تی ای فولکس واگن نمونه های نسبتا مناسبی از چنین خودروهایی هستند اما این مدل ها تا حدی قیمت و ابعاد متورمی دارند. فیستا ST معنی خودروی جمع و جور با عملکرد بالا را یک بار دیگر زنده می کند؛ یک خودروی کوچک خوش قیمت که به قدر کفایت سریع و هیچان انگیز است. مانند هاچ بک های موفق قبلی فیستا ST هم همیشه لبخند رضایت را بر لبان راننده می نشاند.

242673 398


بامزگی هندلینگ کاملا لطیف و یکدست است و تمرکز کردن، پیچیدن و سپس گاز دادن تا غرش موتور 197 اسب بخاری آن یک روند منسجم است. این موتور اکوبوست 1.6 لیتری است. صندلی خوش ساخت راننده در هر شرایطی حس حضور در بزرگترین مسابقات اتومبیلرانی به راننده می دهد.

/ 1 نظر / 25 بازدید
میترا

دهنتو فندوق جون باز تو وبلاگ زدی؟!!!